Üniversitemiz ile Fırat Üniversitesi işbirliği kapsamında 3. Uluslararası Sanat ve Estetik Sempozyumu açılışı gerçekleştirildi. Ömer Asım Aksoy Konferan Salonu'nda gerçekleştirilen sempozyumun açılış konuşmalarını Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Ali GÜR, Fakültemiz Dekanı Prof.Dr. Hülya ARSLAN EROL  ve Sempozyum  Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Süleyman Cem Şaktanlı gerçekleştirdi.

Açılış konuşmaları sonrasında; Rijeka Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Melinda Kostelac, Belgrad Sanat Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ljubica Jocic Knezevic ve Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alaybey Karoğlu da konuşma yaptı. Konuşmaların sonrasında Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Tepecik tarafından “Disiplinlerarası Sanat ve Tasarım Estetiği” başlıklı bir sunum yaptı.

Rektör Prof. Dr. Ali Gür, Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Süleyman Cem Şaktanlı’ya, Düzenleme Kurulu Eş Başkanı Doç. Dr. Mehmet Erol’a ve Prof. Dr. Adnan Tepecik’e plaket takdim edilirken; Rektör Prof. Dr. Gür’e Fakültemiz  Dekanı Prof. Dr. Hülya Arslan Erol, günün anısına hediye takdim etti.